» 
»
 

10 bin 144 memur alımı için tercihler 22 Haziran’da başlıyor

KPSS sonuçlarına göre devlet kurum ve kuruluşlarına alınacak memur sayısını 10 bin 144 olarak açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, alımların ortaöğretim, lise ve üniversite düzeyinde yapılacağını açıkladı.

Kamuya girmek için beklemede olan yüzbinlerce kişiye ilgilendiren sevindirici haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan geldi. 22 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak başvuracaklarda aranan şartlar da belirlendi. Kamu kurumlarına 10 bin memur alımı yapılacak kadroların da belirlendiği açıklamada 7 bin 856 kişinin üniversiteler hariç KHK’ya tabi kurumlara, 725 kişinin üniversitelerde, 348 kişinin mahalli idarelerde, 1208 kişinin Kamu İktisadi Teşebbüslerinde, 7 kişinin ise diğer kurumlarda görev alacağı belirtildi.

Kamuya alınacak personelin hizmet sınıfları ve bu sınıflardan alınacak personel sayıları ise şöyle oldu. 10 bin 144 kişilik kadronun en büyük bölümünü oluşturan 6162 kişi Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri, 1767 kişi Genel İdare Hizmetleri, 825 kişi Teknik Hizmetler, 150 kişi Avukatlık Hizmetleri ve 32 kişi ise Yardımcı Hizmetler sınıfı oldu. Ayrıca açıklamada yer alan bilgilere göre 1208 kişiden oluşan KİT’lere alınacak personel eğitim durumları ve sayıları ise şöyle sıralandı: 71 kişi ortaöğretim, 436 kişi önlisans, 701 kişi lisans mezunu.

Personel alımında sonuçların ÖSYM tarafından 1 Temmuz tarihi sonrasında açıklanacağı belirtilirken, www.turkiye.gov.tr ve www.dbp.gov.tr siteleri üzerinden atama yapılacak kadrolar ve personel alımı yapılacak pozisyonlara ilişkin detaylı bilgilerin bugün itibariyle bulunabileceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *