10 bin özel harekat polis adayı başvuru tarihleri açıklandı

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde özel harekat polisi olarak yetiştirilecek 10 bin adayı için başvuru tarihi açıklandı.

Polis Akademisi'nin resmi internet sayfası üzierinden yapılan açıklamaya göre, 10 bin özel harekat polis adayı için başvuru tarihleri belli oldu. Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde özel harekat polisi yetiştirmek üzere en az lise veya dengi okuldan mezun, 28 yaşından gün almamış erkek 10 bin öğrenci adayı alınacak. Mülakat ve fiziki yeterlilik sınavlarının da yapılacağı vurgulanan duyuruda başvuru tarihinin 2 Kasım olduğu açıklandı. Çarşamba günü başlayan başvuru sürecinde başvuruda istenen belgeler ve aranan şartları adayların dikkate alması gerekiyor.

Özel Harekat Polisi alım şartları ise şöyle, en az lise veya dengi okul mezunu, KPSS şartı aranmıyor. Askerlik hizmetini tamamlayan, 28 yaşından gün almayan adaylar fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek. Özel Harekat Polisi oalbilmek için ise, PMYO'na katılmak gerekmekedir. Lise ya da dengi bir okuldan mezun olmak gerekli başvruu şartları arasında yer almaktadır. PMYO öğrencisi iken özel harekat polisi olmak istiyorum olarak yapılabilir veya kadroda iken başka birimde görev yapmaktayken gerekli şartları bulundurmak durumunda polis özel harekat olmak istiyorum şeklinde müracaat yapılabilir. Öte yandan 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile özel harekat polisi olma şartlarında değişikliğe gidildiği belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *