» 
»
 

10 bin özel harekat polisi alınacak

Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Polis Akademisi'ne bağlı olmak ve Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 28 yaşından gün almayan ve askerliğini yapmış en az lise veya dengi okul mezunlarından erkek 10 bin öğrenci adayı alınacağı açıklandı. Öte yandan TSK ise Jandarma Genel Komutanlığına, 10 bin sözleşmeli Jandarma Komando alınacağını bildirdi.

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne 10 bin özel harekat polisi alınacak. Konu ile ilişkin Polis akademisi Başkanlığı'nhdan yapılan açıklamalara göre, başvuranların içlerinde fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarının yapılacağı, başvuruların online olarak Polis Akademisi resmi internet sitesinden yapılacağı ve başvuruların10 Ekim tarihinde başlayacağı açıklandı. Başvuru şartları ile ilgili olarak adayların 28 yaşından gün almamış olmaları ve askerliklerini yapmış olmaları gerekiyor. Ayrıca adayların en az lise eğitimini veya dengi okuldan eğitimini tamamlamış olması gerekiyor. Ek olarak istenen belgeler ve aranılan diğer şartlar ise Polis Akademisi'nin resmi sitesinden açıklanacağı belirtildi.

Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı ise aralarında komando, emniyet görevlisi ve silah teknisyeni bölümlerinin de olduğu 10 bin sözleşmeli personel alınacağını açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetleri meydana gelen personel açığını kapatmak şartı ile harekete geçti ve Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli olarak 10 bin askeri personel alınacağı bildirildi.

Başvuru yapmak için aranan şartlarda ise askerlik görevini ilgili alanlarda tamamlamış olması, ilgili meslek lisesinden, üniversiteden veya meslek yüksekokulundan mezun olması gerekir. Başvuru yapacak kişilerin 25 yaşını bitirmemiş olması, en az lise veya dengi okuldan mezun olması, en az 1.64 cm boyunda olması, vücut yapısının sağlam, fiziki görünüşünün düzgün olması, terhisinin üzerinden 3 yıl geçmemiş olması gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *