» 
»
 

10 bin özel harekatçı alımı için 900 binden fazla giriş yapıldı

2 Kasım olarak açıklanan özel harekat polisi alımı için başvurular 31 Ekim tarihinde açıklanmıştı. O tarihten bu yana duyurunun yayınlandığı web sitesine 900 binden fazla giriş yapılması nedeniyle sistemde aksaklıklar yaşandı.

Polis Akademisine bağlı POMEM’lerde yetiştirilmek üzere alınacak 10 bin özel harekat polisi adayı için başvurular 2 Kasım tarihinde başladı. Ancak duyurunun yapıldığı 31 Ekim tarihinden beri duyurunun yapıldığı web sitesine 900 binin üzerinde yapılan giriş nedeniyle sistemde zaman zaman aksamalar yaşandı. Yetkililer yoğunluk nedeniyle erişimin ara sıra sağlanamaması nedeniyle başvuru sayısının alım yapılacak özel harekat polis adayı sayısından fazla olacağı görüşünü paylaştı.

Özel hareket polisi alımı için başvurular Polis Akademisi resmi internet sitesine yapılabiliyor. Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde yetiştirilmek üzere alınacak olan özel harekat polisi adaylarının 28 yaşından gün almamış olma, en az lise veya dengi okul mezunu olma gibi şartlar bulunuyor. Alınacak olan 10 bin öğrenci adayı olarak başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavından başarılı olanlar seçilecek.

Özel harekat birimlerinde istihdam edilecek olanlara uygulanacak POMEM sınavı ön başvurular internet üzerinden 14 Kasım 2016 tarihi saat 17:00’ye kadar yapılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *