» 
»
 

10 bin polis memuru adayı alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından lisans mezunlarına yönelik Polis Meslek Eğitim Merkezlerine toplam 10 bin öğrencinin alınması için çalışma başlatıldı. Alınacak polis memuru adaylarından 1000'i kadın olacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 20. dönem için polis meslek eğitimi vermek ve mesleğe kazandırmak için biri kadın olmak üzere toplam da 10 bin polis memuru adayı alımı yapacağını duyurdu. Ön başvurular 3 ile 4 Nisan tarihlerinde Polis Akademisi Başkanlığı'nın www.pa.edu.tr internet adresinden yapılabilecek.  Yapılan açıklamada adaylarda istenen şartlar da belirtildi. Lisans mezunu veya dengi olan yurt içi ya da yurt dışı eğitim programlarından mezun olmak, 31.12.2017 tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans P3 puan türlerinden birinden en az 60 almak şartı aranıyor. Ayrıca Emniyet Teşkilatı personeli şehit ve vazife mamülü eş ya da çocukları olmak üzere KPSS Lisans P3 puan türünden ise en az 48 puan almış olmak gerekiyor. 

BAŞARILI OLANLAR POLİS MEMURU OLARAK GÖREVE BAŞLAYACAK

Öğrencilerin başta yemek olmak üzere barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak ve eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve atanacak. Sınav ile ilgili detaylı bilgiler www.pa.edu.tr internet ardesinden öğrenilebilecek. Açıklamada polis memuru adayları 172 yıllık köklü geçmişi olan yüreği vatan ve millet için çarpanların Polis Teşkilatı saflarına katılması davet edilirken, Başvuruların rekor düzeyde olması tahmin ediliyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *