» 
»
 

10 Ocak 2017 Salı hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in batı kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Mersin, Artvin, Adana çevrelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlerine göre, Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Antalya, Muğla ve Mersin'in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimleri, Mersin ve Antalya'nın iç ve yüksek kesimleri, Burdur, Isparta ile Konya'nın güneybatı ve Karaman'ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise doğu kesimlerde 2 ile 4 derece azalacağı, batı ve iç kesimlerde 2 ile 4 derece artacağı bekleniyor. 10 Ocak 2017 Salı hava durumu illere göre şöyle; Ankara -1 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı, İstanbul 3 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve zamanla yağmurlu, Bursa 3 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İzmir 5 derece çok bulutlu ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların zamanla öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yağmura döneceği tahmin ediliyor.

Adana 12 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak yağışlı olacak. Antalya 11 derce çok bulutlu ve yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kıyı ve akçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Samsun 6 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 10 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum -2 derece çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı, Diyarbakır 9 derece parçalı ve çok bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *