» 
 

1+0 stüdyo daireler ile ilgili yeni düzenleme

1+0 daire tipini üretimden kaldıracak yeni düzenleme geliyor. Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Demir, düzenleme yasalaştığında sektöre olumlu yansıyacağı değerlendirmesinde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı hazırlıyor. Taslağa göre her müstakil konutta net alanı en az 12 metrekarelik bir oturma odası ile net alanı 9 metrekarelik bir yatak odası zorunlu oluyor. Hazırlanan yönetmeliğin yasalaşması durumunda 1+0 olarak inşa edilen stüdyo daireler artık üretilemeyecek.

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, söz konusu zorunluluğun şu anda taslak halinde olduğunu ve henüz tartışıldığını belirterek, yürürlüğe girmesi durumunda sektörde markalı konut projelerinin önünün açılacağını dile getirdi. Fiyatlarının cazip olması nedeniyle kullanışlı olmamalarına rağmen 1+0 dairelerin tercih edildiğini belirten Demir, yatırım yapanlar için de bu dairelerin satışının zor olduğunu, üretimden kalkıyor olmasının tüketici nezdinde kafa karışıklığını ortadan kaldıracağını belirtti.

1984 yılından beri Demir İnşaat olarak konut ürettiklerini belirten Hamit Demir, ürettikleri konutlar arasında 1+0 daireye yer vermediklerini vurguladı. Türk örf ve adetlerine uygun konut projeleri ürettiklerini dile getiren Demir, son olarak geçtiğimiz sene Demir Romance projelerinde kurban kesim tesis alanına yer verdiklerini belirtti ve 1+0 daire tiplerinin üretimden kaldırılmasına yönelik atılan adımların sektöre olumlu yansıyacağını düşündüğünü ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *