» 
»
 

10 yaşındaki Minik Elif için ilik aranıyor!

Afyonkarahisar'da yaşayan 10 yaşındaki lösemi hastası Elif Öz'e ilik nakli yapılması uygun iliğin bulunması lazım. Bir grup vatandaşlar Minik Elif'e uygun iliğin bulunabilmesi için basın ve sosyal medyada kampanya başlattılar. Elif'in babası Ramazan Öz, kızının lösemi olduğunu öğrendikten sonraki zor süreci anlattı...

Afyonkarahisar'da aile ile yaşamakta olan lösemi hastası 10 yaşındaki Elif Öz'e uygun donör bulunabilmesi için bir grup vatandaş ilik nakli kampanyası başlattı. Kampanyaya yoğun ilgi gösterilmesi Minik Elif'in babası Ramazan Öz'ü mutlu etti. Elif, yaklaşık bir ay önce kadar halsizlik ve kansızlık problemi ile karşı karşıya kalmıştı. Hastaneye götürülen Elif'in lösemi hastası olduğu öğrenildi. Elif için uygun iliğin bulunmasının gerektiğinden dolayı küçük kız için bir imza kampanyası başlatıldı. Öncelikle sosyal medya üzerinden, daha sonrasında ise Kızılay'ın Afyonkarahisar Şubesi öncülüğünde başlatılan kampanyaya vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşları da yoğun ilgi gösterdi.

Elif Öz'ün, Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü'nde işçi olarak görev yapan babası Ramazan Öz, Kızılay'ın Kan Bağışı Merkezi'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kızının hastalığının bir ay önce ortaya çıktığını belirtti. Yaşadığı sıkıntıları anlatan baba Öz, hastalığın ilk önce halsizlikle başladığını, kızının ayakları üzerinde duramaz hale geldiğini ve ilk başta sağlık ocağına gittiklerini söyledi. Oradaki tahlillerin ardından hastaneye sevk edildiklerini, Öncelikle Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesi'ne, daha sonra da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kızının sevk edildiğini ve orada lösemi teşhisinin konulduğunu belirtti. Elif'in yaklaşık olarak 1 aydır tedavi gördüğünü, doktorlarının ilik naklinin yapılması gerektiğini, kendisinden, eşinden ve çocuğundan ilik alındığını ancak kızı Elif'e iliklerin uymadığını söyledi. İlik bankasına müracaat ettiklerini ve oradan gelecek bir güzel haberi beklediklerini dile getirdi.

Minik Elif'in durumunu öğrenen duyarlı vatandaşların sosyal medya ve basın aracılığı ile Elif'e uygun dönörün bulunması için çalışmalar başlattıklarını söyleyen baba Öz, vatandaşlara teşekkürlerini iletti. Kendilerini yanlız bırakmadıkları ve destek verdikleri için, sadece Elif için değil nice elifler için umut olduklarını, emeklerinin İnşallah sonuçsuz kalmayacağını ve Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarının kampanyaya büyük destekçi olduklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *