» 
»
 

100 bin kişiye iş imkanı geliyor

Bu yıl ortalama 100 bin kişiye iş imkanı getiriliyor. Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken engelli ve eski hükümlülerde dahil olmak üzere herkese kendi işinin patronu olmanın yolu da açılıyor.

Bu yıl ortalama 100 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. İş imkanı engelli ve eski hükümlüleri de kapsıyor. İş alanlarının kurulmasında amaç kendi işi kurmak ve ödenecek 36 bin lira hibeden yararlanarak iş kurmak ve kendi işinin patronu olmak. Bu konuda istihdam seferberliği başlatıldı. Yapılan çalışmalara hız verilirken engelli ve hükümlü vatandaşların da kolay işten yararlanmalarının önü de açılmış olacak. Hükümet bu yıl istihdam seferberliğine ağırlık veriyor. Türkiye'genelinde İş Kur çalışmaları başta engellilere yönelik meslek kurslarını içeriyor. Bu durumda kendi işini kurmak öne çıkmış oluyor. Gerek uyum ve gerek destekte kullanılacak teknolojiyle 300'ü aşkın proje de hayata geçirilecek. Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere eski hükümülerinde iş piyasasında yer almaları ve kendi işinin patronu olmaları sağlanacak. Hükümet bu konuda bu yıl 100 bininin üzerinde engelliyi ve hükümlüyü iş sahibi yapmayı hedefliyor. Konuyla ilgili şu ana kadar 98 bin engelli kuruma başvurdu bile. 

HİBE DESTEĞİ PROGRAMI HAZIR

Hükümet yetkilileri geçtiğimiz yıl yazlaşık 30 bin kamu ve özel sektörde vatandaşlarımızı iş sahibi yapmayı başarmıştı. Şimdi ise bu sayının çok çok üzerine çıkmayı hedeflemekte. Türkiye İş Kurumu ()İŞ-KUR) başta engelli ve eski yükümlüler olmak üzere hibe için destek vermeye hazır olduğunu hazırladığı destek projeleriyle gösterdi. Bir fon kuruldu ve bu kon sayesinde eğer kendi işinin patronu olmak isyorsanız 36 bin TL hibe desteği sunduğunu belirtti. Engelli ve Eski hükümlüler ise konuyla ilgili olarak başvurularda bulunmaya devam ediyor. Başvuruların ileriki aşamalarda çok yüksek rakamlara ulaşması bekleniyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *