100 emojisi ile iOS 10 bizleri bekliyor

Son zamanlarda iOS işletim sistemine sıklıkla güncelleme getiren Apple, geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan iOS 10’un yeni beta sürümünü kullanıcıları için hazır hale getirdi. Ses getiren güncelleme ile gelen en büyük yenilik ise 100’den fazla emojisi oldu.

Eylül ayında kullanıcılara sunulacak olan iOS 10 işletim sistemi için en büyük beklenti iPhone 7 olurken, işletim sisteminin tamamlanması için beta testleri hala devam ediyor. Kaydı olan Apple kullanıcıları için iOS 10 deneme süreci henüz sonlanmasa da Apple, kullanıcılarını minik bir sürpriz ile neşelendirdi. En son iOS 10 Beta 4 sürümü yayınlanan işletim sisteminin, birçok yeniliği arasında en büyük ilgiyi yeni emojiler topladı. Kullanıcılara sunulan son deneme sürümü iOS 10 Beta 4’ün, en çok ilgi çeken yeni emojileri arasında özellikle kadın figürlerinin eklenmesi gözlerden kaçmadı.

Yeni işletim sistemine gelen emojilerde kadın figürlerinin dikkat çekmesinin yanı sıra özellikle spor ağırlıklı figürlerin bulunması da dikkatlerden kaçmayan bir detay oldu. Uzun süren emojilerdeki cinsiyet tartışmalarının ardından kadın figürlerine yer verilmemesi eleştirilere sebep olurken, Apple işini şansa bırakmamış ve yeni işletim sisteminde emojilere de yer vermiş.

Güncellemeleri ile gündeme gelen teknoloji devi Apple, Beta 4 sürümü ile beklenen sona biraz daha yaklaşırken yeni düzenlemeler yapılması bekleniyor. Yani bu doğrultuda emojiler de başta olmak üzere birçok alanda değişiklik görülmesi muhtemel. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *