» 
»
 

11 öğrencisine cinsel istismarla suçlanan öğretmene 297 yıl hapis

11 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Erzurum'da A.K. adlı bir öğretmene 297 yıl hapis cezası veren mahkeme heyeti, cezada indirime gitmedi ve sanık en üst sınırdan ceza aldı.

Erzurum Yakutiye ilçesinde bir okulda görevli iken 11 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle bir öğretmene Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 297 yıl hapis cezası verildi. Öğretmen A.K. hakkında verilen en üst sınırdan cezada ise hiç indirime gidilmedi.

Öğretmenin tacizine uğradığı belirtilen öğrenciler ve ailelerinin şikayetçi olduğu A.K., hakkındaki suçlamaları redderek beraatını talep etti. Esas hakkındaki son görüşü sorulan cumhuriyet savcısı ise sanığı işlediği atılı suçu anlattı ve cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti ise sanık A.K'yı tek mağdur için takdiren asgari hadden uzaklaşarak "çocuğa cinsel istismar" suçundan 12 yıl hapis cezası verdi. Suç teşkil eden fiilini eğitimi ve gözetimi altındaki mağdurlara karşı kamu görevi icra ettiği sırada gerçekleştirmiş olması sebeiyle ceza yarı oranında arttırıldı ve 18 yıla çıkarıldı. Suçun birden fazla işlenmiş olması göz önünde bulundurularak tek mağdur için ceza 27 yıl hapis cezasına çıkarıldı.

Diğer 10 mağdur yönünden de aynı gerekçelerle 27'şer yıl verilen sanığın cezası 11 mağdur olduğu belirtilerek 297 yıl oldu. Gerekçeli kararda ise ceza indirimine gidilmesine yer olmadığı belirtildi ve sanık en üst sınırdan ceza aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *