» 
»
 

11 PKK sığınağı daha imha edildi

Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda Şırnak İli Anılmış bölgesinde düzenlenen operasyonlarda PKK üyelerinin kullandığı 11 sığınağın imha edildiği açıklandı

Güvenlik güçleri Şırnak ili Anılmış bölgesi kırsalında düzenlediği operasyonlarda PKK üyelerinin kullandığı 11 sığınağı imha ederek bertaraf etti. Şırnak kırsalındaki operasyonlarda Genel Kurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Şırnak'ta Cudi Dağı Anılmış bölgesi kırsalında yapılan bombalı eylemlerde kullanılan 2 aracın da saklandığı ve 5 PKK'lının bulunduğu ihbarı değerlendirilerek operasyon başlatıldı. Bölgede sorumluluk 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda yürütüldü. 1. Jandarma Komando Tugay Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlar başarıya ulaşmış ve 11 PKK sığınağı imha edilmiştir. 

GÜVENLİK KORUCULARI VE POLİS DESTEĞİ

Güvenlik korucuları ve polis özel harekat timlerininde operasyona destek verdiği bildirildi. PKK Terör Örgütüne ait 11 sığınağın imha edildiği bölgede ki aramalarda bir ceset, kalaşnikof piyade tüfeği, 4 adet roket, 154 kilogram amonyum nitrat ile yapılan el yapımı patlayıcı ve çok sayıda muhtelif malzemeler ele geçirildi. Güvenlik güçleri Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ki operasyonları artırarak PKK'yı bertaraf etmek için yoğun çalışmalar yapmaktadır. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *