» 
»
 

112 Çağrı Merkezi'ni gereksiz arayanlara ceza!

Denizli'de 112 Acil Çağrı Merkezi'ni gereksiz yere arayanların, gereksiz meşgul edenlerin, telefon, adres ve kimlik tespitlerinin yapılacağı ve bu kişilere ceza uygulaması yapılması kararı alındığı bildirildi.

Denizli'de emniyet, sağlık, itfaiye, jandarma ve orman başta olmak üzere acil çağrıların bir araya geldiği 112 Acil Çağrı Merkezi'nde Denizli Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Altıparmak'ın yaptığı açıklamalarda, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan asılsız ihbarlar ve gereksiz aramaların çok olduğunun altını çizerek, bu tarz yapılan aramaların ve ihbarların bir cezası olması gerektiğini belirtti. Gereksiz meşkuliyetlerin ve asılsız ihbarın önüne geçilmesi için yapılacak birinci uygulamanın, kişilere uyarıda bulunması, ikinci aşamada ise idari bir işlem başlatılması, üçüncü ve son aşamada ise adli bir sürecin başlatılacağı bildirildi. Sonrasında ise asılsız ihbarda bulunanlara ve gereksiz meşkul edenlere yaptıkları arama üzeirnden kurum tutanağının tutulacağı, kişinin isim, adres ve telefon bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşılacağı ve arından ise Kabahatler Kanunu'na göre ceza uygulanması gerektiğini ifade etti.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Dr. Zeliha Yıldırım'ın yaptığı konuşmada, bu sene yaklaşık 83 bin 940 çağrı geldiğini ve aylık ortalama 9 bin 54 vaka sayısının en çok vakanın ise sağlık konusunda olduğunu söyledi. Yapılan Koordinasyon Kurulu toplantısına Vali Altınparmak'ın dışında Vali Yardımcısı Kemal İnal, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökdoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, AFAD İl Müdürü Recep Demirci ve diğer Koordinasyon Kurulu üyeleri de katılım gösterdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *