» 
»
 

116 Yıllık yaşamanın sırrı, çiğ yumurta ve bekarlık!

116 yaşında olan İtalyan Emma Morano'nun sırrının günlük tükettiği çiğ yumurtaları olduğunu söylüyor. Aykırı düşünceleri ile bomba açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, yumurtanın mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurgulayarak açıklamalarda bulunuyor. İşte detaylar...

Prof. Dr. Canan Karatay, genç jenerasyonun daha sağlıklı olabilmesi için yumurta tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Tüketilecek yumurtanın, mutlaka köy yumurtası olması gerekmektedir. Karatay, yumurtayı kendisinin çiğ olarak değil az pişmiş olarak tükettiğini dile getirdi. Yumurtanın besin değerini kaybetmemesi için çok fazla pişmiş olmaması gerektiğini, rafadan ya da az pişmiş olarak tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

İtalyan 116 yaşındaki İtalyan Emma Morano, dünyanın en yaşlı insanı unvanını devraldı. Uzun yaşamın sırrına dair ipuçları veren Morano, geçtiğimiz yıl New York Times gazetesine konuşarak, uzun yaşamın sırrının yumurtada olduğunu söyledi. Her gün çiğ yumurta yediğini ve 80 yıldır bekar olduğu için uzun yaşadığını söyleyen Morano, bu diyetini halâ uyguluyor. Morano’nun 74 yaşındaki yeğeni Maria Antonietta O’na her sabah köylülerden taze yumurta alıp getirdiğini, onun yumurtayı çiğ tükettiğini ve sadece sarısını tükettiğini dile getiriyor. Günlük iki çiğ yumurtanın yanı sıra öğle uykusundan sonra ballı ekmek, akşam yemeğinde ise sebze çorbası içtiğini ve bu besinlerle beslenmenin uzun yaşama neden olduğunu ifade ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *