» 
»
 

12 Aralık Pazartesi yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece artacak. Ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. 12 Aralık Pazartesi illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Marmara'nın güney ve doğu kesimleri, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçmesi bekleniyor. İç Anadolu'da; Konya, Sivas ve Karaman haricinde, Doğu Anadolu'nun; Hakkari ve Van İlçeleri haricinde belirtilen bölgelerin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise yurt genelinde 2 ile 4 derece artması bekleniyor.

12 Aralık Pazartesi hava durumu bazı illere göre şöyle, Ankara 11 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İstanbul 14 derece parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, İzmir 14 derece parçalı, zamanla çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren aralıklı olarak sağanak yağışlı olacak. Adana 18 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu ve öğleden itibaren sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Antalya 17 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu ve bugün öğle saatlerinden itibaren aralıklı olmak üzere sağanak yağışlı, Samsun 17 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde ise yağmurlu, Trabzon 17 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 4 derece parçalı ve çok bulutlu, bugün akşam saatlerinden itibaren aralıklı olarak kar yağışlı olacak. Diyarbakır 9 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *