» 
»
 

12 ayrı suçtan aranan eşkıya yakalandı!

Niğde'de 12 yıldır dağlarda yaşayan ve 12 ayrı suçtan aranan ve 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan, köy halkının Eşkıya diye tabir ettiği şahıs jandarma tarafından yakalandı.

Niğde'de 12 senedir dağlarda yaşayan, köylülerin korkusu olan ve "Eşkıya" olarak tabir ettiği, 12 ayrı suçtan aranan, yaklaşık 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs yakalandı. Olaydan alınan bilgilere göre, Niğde merkez Fesleğen Köyü dağlarında senelerdir yaşayan ve yakalanamayan Hüseyin B. jandarma ekiplerinin uzun süren takibi sonucunda düzenlenen operasyonla yakalandı. Hüseyin B., Niğde Jandarma ekiplerinin uzun süredir devam eden çalışmaları neticesinde Altunhisar İlçesi ile Çiftlik İlçesi arasında yer alan arazide kıskıvrak yakalandı.

Hüseyin B. yakalandığı sırada üzerinde bulunan 1 tüfek ve 1 tabancaya ekipler el koydu. Hüseyin B. Bor Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ,fadesi alınmak üzere Bor Jandarma İlçe Komutanlığı'na götürüldü.

Hüseyin B.'nin kardeşi Hasan B. ise 27 Temmuz 2016'da İstanbul'dan köyüne gezmeye gelen 14 yaşındaki Vildan D.'yi kaçırmış, üç günlük çalışmalar neticesinde kız kardeşinin evinde yatağının altında saklanırken bulunmuştu. Vildan D.'yi kaçıran Hasan B. de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *