» 
 

12 senedir bitmeyen Keçiören Metrosu'nun test sürüşü yapılacak

Yapımı 12 senedir devam ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatları ile çalışmaları hızlandırılan Keçiören Metrosu'nda bugün test sürüşü ve gerekli incelemeler yapılacak.

Başbakan Binali Yıldırım'ın talimat vermesi üzerine 12 senedir yapımı devam eden Keçiören Metrosu'nda sona ramak kaldı. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile Keçiören arasında bulunan 9,2 kilometre uzunluğunda ve 9 istasyonu bulunan Keçiören Metrosu'nda Başbakan Yıldırım'ın katılımı ile test sürüşü gerçekleştirilecek. Ayrıca Yıldırım, Keçiören Belediyesi'nin önünde halka seslenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapımına 2004 senesinde başlanan Keçiören Metrosu, 2011'de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devredildi. Başbakanlık görevini Binali Yıldırım'ın devralması ile Yıldırım, inşaatın uzun sürmesine yönelik göndermelerde bulunarak bu sene sonuna kadar Keçiören Metrosu'nun açılacağını bildirdi.

Atatürk Kültür Merkezi ile Keçiören arasında bulunan Keçiören Metrosu hattının yatırımı toplamda 1 milyar lirayı bulduğu bildiriliyor. Günde yaklaşık 800 bin ve saatte 50 bin yolcunun seyahat etmesi beklenen metronun uzunluğu ise tam 9,2 kilometre olarak tam hizmete girecek. Trafikte 1,5 saat civarında gidilen yolun metro ile yaklaşık 16 dakikaya ineceği de belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *