» 
»
 

12.01.2017 Yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Marmara, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 12 Ocak Perşembe hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ile 4 derece artması, diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Maramara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara'nın doğusu ile Kütahya, Balıkesir ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

12 Ocak Perşembe beklenen günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle; Ankara 5 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı, İstanbul 6 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri sabah saatlerinde kar yağışlı, İzmir 12 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu olacak.

Bursa 11 derece çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Adana 15 derece çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağank yağışlı, Antalya 13 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Samsun 11 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu olacak. Trabzon 16 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu, Erzurum -1 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 10 derece parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *