» 
»
 

13 yaşındaki zihinsel engelli Semi'nin katilleri 6 yıl sonra yakalandı!

Kütahya'da 6 yıl önce iple boğularak öldürülen 13 yaşındaki Semi Kayalı'nın katilleri jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Kütahya'da 28 Ekim 2010 tarihinde gölet kenarında iple boğularak öldürüldüğü tespit edilen 13 yaşındaki zihinsel engelli Semi Kayalı'nın katil zanlısı olarak 57 yaşındaki S.K. ile 22 yaşındaki K.Ç. jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Semi Kayalı'nın, SK.'nın K.Ç.'ye gölet kenarında cinsi münasebette bulunduğunu görmesinden dolayı öldürüldüğü belirtildi. Semi Kayalı'nın katil zanlıları çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Kütahya'nın merkeze bağlı Kıranşeyh Köyü'nde 28 Ekim 2010 tarihinde gerçekleşti. Zihinsel engelli olan ve Kıranşehir İlköğretim Okulu 8. sınıfta kaynaşma eğitimi kapsamında eğitim gören Semi Kayalı'nın cansız bedeni gölet kenarında bulundu. Yapılan otopsi sonucunda Kayalı'nın iple boğularak öldürüldüğü tespit edildi.

Jandarma ekipleri olayın ardından iki kişi gözaltına aldı. Biri kadın iki kişi hakkında dava açıldı. Sanıkların suçsuz oldukları anlaşılınca beraat etti. Kütahya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, faili meçhul kalan olaydan dolayı yeniden soruşturma başlattı. Jandarmalar olay tarihinde çelişkili ifadeler verdiği belirlenen 22 yaşındaki K.Ç.'yi yeniden gözaltına aldı. K.Ç. suçunu itiraf ederek olay günnde köy ilköğretim okulunda yardımcı hizmetli olarak görev yapan S.K.'nın kendisine cinsi münasebette bulunduğunu, bu olayı da Semi Kayalı'nın gördüğünü anlattı.

K.Ç. daha sonra S.K. ile birlikte 13 yaşındaki Semi Kayalı'yı öldürdüklerini itiraf etti. Jandarma tarafından gözaltına alınan S.K. ve K.Ç., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Kütahya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *