» 
»
 

14 Aralık çarşamba kar tatili olan okullar hangi iller ve ilçelerde?

Türkiye genelinde 14 Aralık çarşamba bazı okullar tatil edildi. Okulların tatil edildiği il ve ilçeler hangileri, nerelerde okullar tatil edildi, kar tatili için son güncel liste detayları haberimizde.

Türkiye genelinde dünden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle pek çok il ve ilçede okullara kar tatili verildi. Ülke genelinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı il ve ilçedeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı. İşte tüm Türkiye'de kar tatili olan il ve ilçeler.

Yozgat'da etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların tatil edildiği açıklandı. Yozgat merkezdeki okullar başta olmak üzere merkeze bağlı köylerde taşıma kapsamındaki ilkokul, ortaokul ve liselerde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime 14 Aralık çarşamba günü 1 gün süreyle ara verildiği açıklandı. Ardahan il merkezi ve bağlı tüm ilçelerde okulların tatil edildiği duyuruldu. 227 köy yoluna ulaşım sağlanamayan Ardahan'da il genelinde okulların kar yağışı nedeniyle eğitime ara verdikleri bilgisi paylaşıldı.

Kayseri'de taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Kayseri Valiliği taşımalı sistemle eğitim yapan tüm ilçelerde okulların yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edilidiğini açıkladı.

Bitlis Tatvan'da ilçe merkezi ve bağlı köy okullarında okullar bir gün tatil edildi. Tatvan'da yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 35 santimetreyi buldu.

Nevşehir'in Hacıbektaş ve Derinkuyu ilçelerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar tatil edildi. Niğde'de yoğun kar yağışı okulları tatil ettirdi. Niğde'de eğitime 14 Aralık çarşamba günü bir gün süreyle ara verildi. Karaman'da da kar nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Konya'da okullar tatil. Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime de bir gün ara verildi. Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullar bugün tatil.

Tunceli merkezde ve ilçelerde okullar tatil edildi. 14 Aralık Çarşamba günü Tunceli merkez ve köylerinde, Ovacık, Pülümür, Nazimiye, Mazgirt, Hozat ilçe merkezlerinde ve köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Dün akşam başlayan kar yağışının sabah saatlerinde etkisini arttırması ile birlikte ulaşımın sağlanamadığı Tunceli'nin 5 ilçesinde ilçesinde daha önce okullar tatil edilmişti.

Bitlis'te okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı akşam saatlerinde fırtına ve tipiye döndü. Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarının bir gün tatil edildiği bildirildi.

Sivas'ta okullar tatil Sivas'ın 6 ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi. Olumsuz hava şartları ulaşımda da aksamalara neden oldu. Sivas'ın İmranlı, Gölova, Suşehri, Akıncılar, Koyulhisar ve Yıldızeli ilçelerinde okullar tatil edildi. Sivas'ta uçak seferlerinde de iptaller yapıldı. Ayrıca Ulaş ve Hafik ilçelerinde taşımalı eğitim görülen ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Tokat Başçiftlik'te okullar tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda Tokat Başçiftlik'te eğitime bir gün ara verildi. Sakarya'da taşımalı eğitime kar engeli. Sakarya'da taşımalı sistemle eğitim bir gün süreyle kar tatili yapıldı. 14 Aralık Çarşamba Sakarya'da taşımalı sistemle eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ merkez ve merkeze bağlı köy ve beldelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde okullar kar tatili edildi. Karakoçan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçede devam eden kar yağışı nedeniyle eğitim bir gün yapılmayacak. Karakoçan'da 14 Aralık çarşamba okullar tatil.

Bolu Gerede'de okullar tatil edildi. Bolu Valisi Aydın Baruş yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 14 Aralık günü bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Düzce'de il genelinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada il genelinde taşımalı eğitim sistemindeki öğrenciler için okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

Ordu'da okullara kar tatili. Ordu'da etkili olan kar yağışı 9 ilçedeki okullara kar tatili getirdi. Aybastı, Korgan, Gölköy, Mesudiye, Gürgentepe, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçelerinde ve Akkuş ilçesindeki taşımalı sistemde okullar 1 gün tatil edildi. Ancak daha sonra yapılan açıklamada Kabadüz, Çamaş, Kumru ve İkizce ilçemizdeki tüm okullar ile Altınordu ilçesine bağlı Gerce, Gökömer, Cumhuriyet ve Yağızlı Mahallelerindeki okullar, Gülyalı ilçesinde Kestane, Alibey, Mustafalı ve Taşlıçay Mahallelerinden taşımalı olarak gelen öğrencilere, Fatsa ilçesinde Aslancami, Kösebucağı, Hatipli ve Geyikçeli Mahallerindeki okullarda, Ünye ilçesinde Pelitliyatak, Yenikent ve Erenyurt Mahallelerindeki okulların tatil edildiği duyuruldu.

Bayburt'ta okullara kar tatili verildi. 14 Aralık kar tatili olan iller arasında Bayburt da katıldı. Bayburt'ta ilk ve orta dereceli okullar etkili kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Açıklamada ayrıca engelli personelin yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Karabük Valiliği yaptığı açıklamada Ovacık ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Kastamonu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Ağlı, Şenpazar, Küre ve Bozkurt'ta 14 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edildi.

Kahramanmaraş'ın Ekinözü, Elbistan ve Göksun ilçelerinde okullar olumsuz hava şartları nedeniyle bir gün tatil ilan edildi.

Gümüşhane'de bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi. Gümüşhane Valiliği'nden yapılan açıklamada Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerindeki tüm okullarda, merkez ilçe, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildiği duyuruldu. Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde ise engelli ve hamile personelin bir gün izinli sayılacağı belirtildi.

Kars il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime bugün devam edilmeyecek. Öğrencilerin mağduriyetlerini önleme için Kars'ta eğitim öğretime bir gün ara verildi. Kars Sarıkamış'ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için eğitim-öğretime ara verdi. Sarıkamış Kaymakamı yaptığı açıklamada ilk ve orta dereceli okulların yarın ilçe ve köylerde tatil edildiğini duyurdu.

Giresun'da Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. İki ilçenin de 14 Aralık günü ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *