» 
 

14 ayar çeyrek gram altın kuyumcularca tavsiye edilmiyor

Artan altın fiyatları nedeniyle hediyelik altın olarak çeyrek gram altına yönelen vatandaşlara kuyumculardan uyarı geldi. 14 ayar olması nedeniyle alım-satım farkı olan çeyrek gram altın yerine 0,62 buçuklar veya gram altın alınması öneriliyor.

Kısıtlı bütçe ve artan altın fiyatları vatandaşların çeyrek gram altına yönelmesine sebep oldu. Çeyrek altının fiyatı yükselince hediyelik altın almak isteyen vatandaş benzer görünümdeki çeyrek gram altına yöneldi. Ancak kuyumcular bu altının alınmasını tavsiye etmiyor.

Çeyrek gram altının 14 ayar olması nedeniyle satarken işçilik nedeniyle alım-satım farkı oluşacağını, hurda yerine alınacağını, bu nedenle de hediye götürülen kişilere de bir fayda sağlamayacağını belirten kuyumcular, çeyrek gram altının oldukça çabuk deforme olabildiğini, ve sahte altın algısı yarattığını belirtiyor. Vatandaşın kendi bütçesine göre altın alımını yaptığı söyleyen kuyumcular, daha garanti olması sebebiyle bunun yerine kapalı ambalajlı olarak satılan 24 ayar 0,62 buçuklar, yarım, 1 gram altınları tavsiye ediyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *