» 
»
 

14 Ekim için kuvvetli yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz ile Osmaniye, Ardahan ve Ağrı çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise iç ve doğu kesimlerde 3 ile 6 derece azalacağı belirtiliyor. İllere göre 14 Ekim güncel hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleri bugün parçalı bulutlu olacak. Batı Karadeniz'in kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz ile Osmaniye, Ağrı ve Ardahan'ın çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olacak. Yağışlar genel olarak, Ordu çevreleri ile Doğu Karadeniz'in kıyıalrında kuvvetli, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu kesimlerinde ve Artvin'in kıyı ilçelerinde şiddetli ve ara ara aşırı olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun doğu ve iç kesimlerinde 3 ila 6 derece azalacak. Diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Bazı illere göre 14 ekim hava durumu ise şöyle, Ankara 19 derece parçalı bulutlu, İstanbul 21 derece parçalı bulutlu, İzmir 26 derece parçalı bulutlu, Adana 31 derece parçalı bulutlu ve doğu kıyılarında yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor. Bursa 22 derece parçalı bulutlu, Antalya 28 derece parçalı buluytlu, Samsun 19 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Trabzon 19 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların ise il genelinde kuvvetli ve doğu kesimlerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. Erzurum 19 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, Diyarbakır 28 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *