» 
»
 

14 yaşındaki kız çocuğu hakkındaki gerçek hastanede ortaya çıktı

Amasya’ya merkeze bağlı Suluova ilçesinde yaşayan14 yaşındaki kız çocuğu, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede doğum yapınca gerçek ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre, Amasya’nın Suluova ilçesinde ailesiyle birlikte yaşamakta olan ortaokul öğrencisi S.D.K., karın bölgesindeki şiddetli ağrı nedeni ile ilçede bulunan bir hastaneye acil servisten giriş yaptı. Hastaneden yapılan tetkiklerde küçük kızın hamile olduğu anlaşıldı.

Görevli ebeler tarafından vakit kaybetmeden doğum servisine alınan S.D.K bir kız çocuk dünyaya getirdi. Doğum sonrasında anne ve bebeği tam teşekküllü bir hastaneye nakledilerek kadın doğum servisinde tedavi altına alındı. Gerçeğin ortaya çıkması ile başlatılan soruşturma kapsamında S.D.K. ile arkadaşlık yaptığı öğrenilen 19 yaşındaki Ö.Ş. polis tarafından 'istismar' şüphelisi olarak Suluova'da gözaltına alındı. 

Konu hakkında açıklamada bulunan Amasya Valisi Salih Işık, "Olayın öğrenildiği andan itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü uzmanları tarafından gerekli sosyal, ekonomik ve psikolojik inceleme başlatılmış ve konu hassasiyetle takip edilmektedir" açıklamasında bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *