» 
»
 

15 Aralık okullar tatil edildi mi? Sürekli güncellenen il ve ilçe listesi

Yoğun kar yağışı nedeniyle 15 Aralık'ta okullar tatil mi yoksa eğitim öğretim devam edecek mi belli oluyor. İşte okulların tatil edildiği sürekli güncellenen il ve ilçe listesi.

15 Aralık perşembe günü okullar hangi il ve ilçelerde tatil edildi günün merak edilen konusu olurken, il ve ilçelerden gelen açıklamalar doğrultusunda listemizi sürekli güncelleyerek yayınlıyoruz. İşte 15 Aralık'ta kar tatili olan il ve ilçeler...

Bitlis Adilcevaz'da okulların tatil edildiği açıklandı. Etkili kar yağışı nedeniyle ortaya çıkan olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bir gün eğitim öğretime ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bayburt ili genelinde (Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri dahil) 15.12.2016 Perşembe günü ilk ve orta dereceli eğitim kurumlar tatil edildi.

Rize Kalkandere ve İkizdere ilçelerinde okullar tatil edilirken, il genelindeki taşımalı sistemdeki öğrencilere 1 gün izin verildi.

Siirt Pervari'de okullar 2 gün süreyle tatil edildi. Kar yağışının etkisinin arttırdığı Pervari'de 12 köy yolunun da ulaşıma kapandığı belirtildi.

Giresun'un Alucra, Güce, Doğankent, Yağlıdere, Çanakçı, Dereli ve Keşap’ta şehir ve köylerde, Bulancak ve Görele’de ise sadece köylerde ilköğretim okulların 1 gün eğitim öğretime ara verdiği, merkez ilçenin Okçu ve Yağmurca ile Merkez ve Görele taşımalı öğrencilerinin de bu kapsama alındığı belirtildi.

Malatya Valiliği yaptığı açıklamada il genelinde tüm okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Devam eden tuzlama ve yol açma çalışmalarına rağmen olumlu sonuç alınamayan Malatya'da don ve buzlanma nedeniyle okullar eğitim öğretime bir gün ara verdi. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği ile kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ile engelli kamu personelinin izinli sayılacağı bildirildi.

Hakkari'de il genelinde 15 Aralık perşembe tüm okulların tatil edildiği bildirildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Hakkari'de okullar bir gün süreyle eğitim öğretime ara verecek. Hakkari Üniversitesi'nde de eğitim öğretime bir gün ara verildiği açıklandı.

Ordu'da etkili kar yağışı nedeniyle kar tatilil uzatıldı. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Aybastı, Çatalpınar, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Çaybaşı, Kabataş, Korgan, Kumru, İkizce, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Akkuş ilçesinde Ahmet Cürebal İHO, İMKB YBO, Akkuş İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Ortaokulu hariç tüm taşıma merkezi okullarda, Fatsa ilçesinde ilçe merkezi dışındaki mahallelerde bulunan okullarda ve taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezindeki okullara gelen öğrencilere, Ünye ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezindeki okullara gelen öğrencilere ve Pelitliyatak, Yenikent, Tekkiraz, Fatih Meydan, İnkur, Yeşilkent, Ataköy ve Erenyurt Mahallelerindeki okullarda ve 15 Aralık Perşembe günü 1 gün süreyle eğitim-öğretime ara verildi.

Ardahan Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre il genelinde kar tatili etkili kar yağışı nedeniyle bir gün daha uzatıldı. Yarın Ardahan il genelinde okullar tatil edildi.

Sivas'ta okullar tatil edildi. Sivas merkez ve 14 ilçede 15 Aralık perşembe günü okulların tatil edildiği duyuruldu. Sivas Valisi Davut Gül tatil haberini sosyal medya hesabından verdi.

Şanlıurfa Siverek'te yoğun kar yağışı sebebiyle 63 merkezde taşımalı eğitim bir gün daha tatil edildi. llçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Siverek'te taşımalı sistem eğitim 15 Aralık günü tatil.

Kars'ta şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle okulların 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.15 Aralık perşembe günü Kars'ta okullar tatil.

Iğdır'da kötü hava şartları nedeniyle okullar 15 Aralık perşembe ve 16 Aralık cuma günleri tatil edildi. Iğdır'da okullar pazartesi gününe kadar eğitim öğretime ara verdi.

Muş'ta okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Muş'ta il genelinde okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Bitlis'in Ahlat ve Tatvan ilçelerinde 15 Aralık'ta okullar tatil edildi. Kar yağışının tüm il genelinde etkili olması nedeniyle yaşam şartları zorlaşırken, Tatvan ve Ahlat'ta okulların yarın tatil edildiği açıklandı.

Nevşehir'in bazı ilçelerinde 15 Aralık perşembe günü eğitim öğretime ara verildiği duyuruldu. Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş ilçeleri ile Kaymaklı kasabası ve Çardak köyünde ilk, orta, lise ve dengi okullar yarın tatil.

Kar yağışının etkili olduğu Bingöl'de 15 Aralık perşembe günü okullar tatil edildi. İl merkezi ve merkeze bağlı köylerde okullar ve eğitim kurumları tatil olurken kamu kurumlarındaki hamile ve engelli personelin de 15 Aralık günü idair izinli sayılacağı duyuruldu.

Tunceli il merkezinde ve diğer tüm ilçelerde okullar tatil edildi. Tunceli'nin tüm ilçelerinde ve köylerinde, Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Pertek, Hozat ve Çemişgezek ilçe merkezleri ile köylerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Kamu kurumlarındaki engelli ve hamile personele de 1 gün idari izin verildi.

(Tunceli merkez ile Çemişkezek ilçelerinde taşımalı eğitim kurumları, diğer 6 ilçede ise ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmişti. 15 Aralık'ta il merkezi ve Çemişkezek'teki taşımalı eğitim kurumlarında, diğer 6 ilçede ise ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildiği açıklanmıştı.)

Karaman'da taşımalı eğitim gören öğrencilere kar tatili bir gün daha uzadı. 15 Aralık günü Karaman'da etkili olması beklenen kar ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli okulların öğrencileri 1 gün tatil edildi.

Elazığ'da merkez ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Elazığ'da 15 Aralık günü tüm okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Engelli ve hamile kamu personeli ise aynı gün idari izinli sayılacak.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde ise okullar 2 gün süreyle tatil edildi. Ypun tipi ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Ağrı Valisi Musa Işın, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda Doğubayazıt'ta 15 ve 16 Aralık'ta okulların tatil edildiğini açıkladı.

Kastamonu Cide'de taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Cide'de okullar 1 gün tatil edildi. Devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Cide'de bir çok köye ulaşım sağlanamadığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *