» 
 

15 bin TL'lik 4 tekerlekli Bajaj Quadricycle Türkiye'de satışta!

Kuralkan Holding’in temsil ettiği dünyaca ünlü mototiklet üreticisi Bajaj 4 tekerlekli 4 kişilik yeni aracı Qute 15 bin liraya dünyada ilk kez Türkiye’de satışa çıkıyor. Hintli firma Cute'u Hindistan’dan bile daha önce Türkiye’de satışa sunacak.

Kuralkan Holding’in temsil ettiği dünyaca ünlü mototiklet üreticisi Bajaj 4 tekerlekli 4 kişilik yeni aracı Qute 15 bin liraya dünyada ilk kez Türkiye’de satışa çıkıyor. Hintli firmanın Hindistan’dan bile daha önce Türkiye’de satışa sunulması ilgi çekti. Quadricycle yani mototiklet motoruyla çalışan dört tekerlekli küçük taşıt Türkiye’ye mototiklet olarak giriş yapacak. Yeni üretilen araç motoru dışında otomobilden farksız.

Hintli Bajaj’in ve Kuralkan Holding’in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla Çarşamba günü yapılan lansmandan sonra dünyanın 16 ülkesinde de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Aracın lansmanı çarşamba günü İstanbul’da gerçekleşti. 4 kişilik olarak tasarlanmış olan bu araç Avrupa’daki 4 tekerlekli mototiklet yönetmeliğine uygun olarak üretilen ilk Hintli araç niteliğinde.

Nijerya'da Kekei Mısır'da Hindi Tuk Tuk, Peru'da Torito, Mektika'da Motocarro olarak bilinen Bajaj Qute şehiriçinde, köy veya kasabalarda ekonomik yönden kolay erişilebilir olması dolayısıyla farklı bir üretim. Özellikle bayanların ve üniversite öğrencilerinin tercih edebileceği kısa mesafeli yolculuklarda oldukça pratik olacağı düşünülen ve saatte 70 km hız yapabilen aracın, 13 beygir gücünde 217 cc’lik su soğutmalı mototiklet motoru, yeni bir triportör modeli gibi görünüyor. Bu tür araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılmakta. Aracı kullanmak için ise B sınıfı ehliyet yetiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *