» 
»
 

15 Ekim 2016 yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve oğu Karadeniz, Ardahan, Artvin, Bitlis, Kars, Van ve Hakkari çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak yağış olması, diğer bölgelerin ise parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. İllere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise haber detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Kars, Ardahan, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin yerel olarak yağmurlu ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Diğer kesimlerin ise parçalı ve az bulutlu olacak. Yağışlar genel olarak Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli, Trabzon çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava , sıcaklıklarının ise iç ve doğu kesimlerde 3-6 derece azalacağı diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor.

İllere göre hava sıcaklıkları, Ankara 17 az bulutlu ve açık, İstanbul 21 derece az bulutlu ve açık, İzmir 23 derece az bulutlu ve açık, Adana 32 derece az bulutlu ve açık, Bursa 22 derece parçalı bulutlu geçecek. Antalya 28 derece az bulutlu ve açık, Samsun 17 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Trabzon 16 derece parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, yağışların ise il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Erzurum 13 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 26 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *