» 
»
 

15 Temmuz anıtında sona gelindi

Ankara Mamak Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiği 15 Temmuz Anıtı'nda sona gelindi. Anıtın 2 bin metrekare alan üzerinde inşa edildiği belirtildi.

Ankara Mamak Belediyesi kalıcı bir hizmeti ülkeye kazandırma gayreti içinde. Geçtiğimiz yıl Belediye Meclisi'nin aldığı kararla yapımına başlanan 15 Temmuz Anıtı kış mevsimine rastlamasından dolayı durmuştu. Havaların iyi gitmesinden sonra tekrar çalışmalara başlanan Anıtta sona gelindiği bilgisine ulaşıldı. Tasarımının ünlü Heykeltraş Oğuz Ertürk tarafından yapılan Anıt Mamak caddesi üzerinde 2 bin metrekarelik alan üzerinde inşa ediliyor. Darbe girişiminde şehit düşen kahramanlarımızı temsil edecek yapıt 15 metre yüksekliğinde olacak. Anıtının içi darbe günü yaşananların özetini anlatmaya yetiyor. İstanbul'da ve Ankara'da ki darbe girişimiyle ilgili görsellere yer verilen anıtta 15 Temmuzun sembol isimleri de yer alacak. Anıt ile ilgili açıklama yapan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 15 Temmuz'un hep akıllarda kalacağını belirterek, bu milletin içinden çıkıpta, yine bu millete hainlik yapanları, vatan hainlerini gelecek nesiller tanıyacak. Onlara en iyi şekilde anlatacağız şeklinde konuştu. 

ANIT'IN MAMAK'TA YAPILMASININ ÖZEL BİR NEDENİ VAR

15 Temmuz Anıtının Mamak Caddesi'nde yapılmasının özel bir nedeni bulunuyor. 15 Temmuz gecesi Mamak'taki kışlalardan hareket eden tankların Mamak caddesi üzerinden geçmesi ve cadde üzerinde durması, ikinci neden ise Mamak caddesinin işlek bir cadde olmasından dolayı herkesin bu anıtı rahatlıkla görebilmesi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül 15 Temmuz gecesinin ülkemizde bir dönüm noktası olduğunu, O gece hain FETÖ ve arkasındaki büyük güçleri Türk Milletinin bertaraf ettiğini belirtti. Çok yakında hizmete açılacak 15 Temmuz Anıtı geçenlerin ilgisini çekmekte. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *