» 
»
 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden gişeler kaldırıyor

FSM'nin ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden de HGS ve OSG cihazlarını aynı anda okuyacak olan Serbest Geçiş Sistemi kurulum çalışmaları başladı.

Karayolları Genel Müdürlüğünce otoyol ve köprü geçişlerinde kolaylık sağlayacak Serbest Geçiş Sistemi çalışmaları, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de başladı. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) cihazını aynı anda okuyacak olan sistem için ücret toplama istasyonlarından gişeler kaldırılıyor. Çalışmalar sırasında trafik akışında sorun yaşanmaması için dört gişe hizmet verecek ve çalışmalar 15 Temmuz'a kadar tamamlanacak.

Sistem HGS ile OGS cihazını aynı anda okuyabilecek ve geçiş ücreti sürücünün hesabından otomatik düşülecek. Şerit değiştirmek zorunda kalmaksızın sürücülerin geçiş yapmasını sağlayacak olan sistem, sorunsuz işlediği belirlendiğinde HGS ve OGS gişeleri kaldırılacak. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde olduğu gibi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de geçişler şerit farkı olmadan sağlanabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *