» 
»
 

15 Temmuz Şehitleri Anma Günü olarak ilan edildi

Gelecek nesillerin 15 Temmuz 2016 gecesi halk tarafından yapılan demokrasi direnişini unutmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu günü Şehitleri Anma Günü olarak ilan ettikleri bilgisini paylaştı.

Dün akşam yabancı bir haber ajansına verdiği röportaj sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve bazı bakanların da hazır bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye tarihinde yaşanan en hain ve alçakça yapılan silahlı darbe girişimine karşı kararlı direnişin devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortaya atılan yalan yanlış haberlere itibar edilmemesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Hassas bir dönemden geçtiğimizi belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli kaynaklardan asılsız haberler üretildiğini ve çarpıtmalar yapılarak milletin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını belirterek, tüm vatandaşların bu tür fitne gayretlerine itibar etmemeleri çağrısında bulundu. Devletin ve hükümetin yanındaki kararlı duruşu korumalarını isteyen Erdoğan, “Devletimiz, Cumhurbaşkanıyla hükümetiyle Türk Silahlı Kuvvetleri ile bakanlıklarıyla emniyet teşkilatıyla valilikleriyle belediyeleriyle hepsinden önemlisi milletiyle dimdik ayaktadır” dedi. Demokrasi, hukuk devleti ve temel hak ve özgürlüklere saygı çerçevesinde tüm gerekli tedbirlerin alındığını belirterek Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna vurgu yaptı.

Dün akşam itibariyle 10 bin 410 kişinin gözaltına alındığı ve 4 bin 60 kişinin tutuklandığı bilgisini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararlılıkla devam eden çalışmalara hükümetin ve ona bağlı güvenlik güçlerinin başarıyla devam ettiğine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemden çıkana kadar vatandaşların bu demokrasi nöbetini sürdürmelerini rica etti. Yaşanan hadisenin ardından darbenin en etkili panzehrinin milli irade ve millet olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, köken, mezhep, meşrep, siyasi parti, ideolojik düşünce farkı gözetmeksizin meydanlarda olan vatandaşlara şükranlarını sundu ve gelecek nesillerin bu kahramanlığı asla unutmayacağını belirtti.

15 Temmuz tarihini Şehitleri Anma Günü olarak ilan ettikleri bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk milletinin tarihi yapan ve yazan bir millet olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu, demokrasi nöbetlerine sonuna kadar devam etmek suretiyle “Tarihe altın harflerle yazdığımız bu başarıyı taçlandıralım” dedi ve fitne odaklarına, dedikodulara ve yalan yanlış haberlere kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *