» 
»
 

15 Temmuz sonrası Özel Harekat polisliğine ilgi arttı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Polis Akademisi’nin Polis Özel Harekat ilanına rekor başvuru yaşandı. Yaklaşık 280 bin kişi “önce vatan” diyerek Polis Özel Harekat’ta başvurdu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası özel harekat polisi alacağını duyuran Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Recep Korhan Gürel, bayanlardan, erkeklerden, yaşı ilerlemiş olan vatandaşlardan çok büyük talep aldıklarını ifade etti. Gürel, 280 bin kişinin başvuru yaptığını ancak kontenjanın 10 bin kişi olduğunu vurguladı.

Gürel açıklamasında eğitimin 6 ay süreceğini polislik temel eğitimlerini de POMEM okullarında verileceğini belirtti. 6 ay içinde tabanca, kısa namlulu silahlar, uzun namlulu silahlar, keskin nişancı tüfekleri, haritacılık, meskun mahal operasyonları, bina operasyonları, ilk yardım kursları gibi hayati eğitimlerini alacaklarını ifade eden Güler bu eğitimlerle polis adaylarının yeterli düzeye getirip, 1. Bölge illerinde çalışacaklarını kaydetti.

280 bin gibi çok büyük rakamın başvurduğunu ifade eden Güler 15 Temmuz’dan sonra artan bir talebin olduğunu, bu yüzden de daha önceki alımlar için öngördükleri şartları biraz daha esnetmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *