» 
»
 

15 Temmuz'da Türk Kızılay'ı meydanlarda olacak

Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türk Kızılayı, demokrasi nöbeti tutacak olan vatandaşlara ikramda bulunarak kan bağışı kampanyası düzenleyecek.

Türk Kızılayı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle meydanlarda tutulacak demokrasi nöbetlerinde hazır bulunacağını açıkladı. Vatandaşlara ikramlarda bulunarak kan bağışı kampanyaları düzenleyecek olan Türk Kızılayı, ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara ve İstanbul'da katılacağı tüm programlarda da yer alacak.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanları anma ve aileleriyle dayanışma içinde olmak için meydanlarda demokrasi nöbeti tutacak vatandaşlara su, çorba, çay ve kumanya gibi gıda malzemeleri ikram edecek olan Kızılay ekipleri, nöbetin olduğu her noktada bulunacak. Ayrıca darbe gecesi şehit düşen Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder'in hatırasını yaşatmak için çekilen "Korkma Oğlum" filminin de galası gerçekleştirilecek. Şehit Önder'in adının verildiği Çocuk Koruma ve Sosyal Hizmetler Merkezi ise hizmete açılacak.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, geçtiğimiz sene 29 gün süresince Kızılay ekiplerinin demokrasi nöbetlerinde vatandaşların yanında olduğunu belirterek ekiplerin 15 Temmuz Milli Birlik Günü'nde de meydanlarda olacağını kaydetti. Hain darbe girişiminin Kızılay tarafından "beşeri afet" olarak görüldüğünü ifade eden Kınık, 150 yıldır doğal afetlerde nasıl milletin yanında yer aldılarsa, beşeri afetlerde de milletin ve onun iradesinin yanında da yer aldıklarını belirtti.

Kızılay olarak bu tür kalkışmalara karşı daha dirençli bir toplumun inşası için üzerlerine düşeni yapmak adına çalışmalara başladıklarını kaydeden Kınık, "Özellikle gençlerimizi milli iradeye saygı ve o iradeye yönelik bir hamle sırasında neler yapacakları konusunda eğitiyoruz. Kızılayımız, geçen yıl demokrasi nöbetinin tutulduğu bütün meydanlarda, cadde ve sokaklarda faaliyet gösterdi. Nöbetler sırasında uzman personelimiz ve yüzlerce gönüllümüzle birlikte nöbete destek olduk. Milli iradeye sahip çıkan halkımızla birlikte Kızılay ekiplerimiz, hem nöbet tuttu hem de ikramlarıyla yer aldı. Aradan geçen zamanda da gerek şehit ailelerimizle gerekse gazilerimizle yan yana olduk, onlara her türlü desteği vermeye çalıştık."

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *