» 
 

15.10.2016 Altın fiyatlarında son durum...

Altın fiyatları dünkü kapanışa göre güne düşüşle başladı. 15 Ekim 2016 Cumartesi günü için güncel altın fiyatları belli oldu. Altın piyasası ve çeyrel altın fiyatları ne durumda? Kapalıçarşı'da altın fiyatları nasıl? Detaylar haberde...

Düğün, nişan, sünnet gibi törenlerde hediyelik olarak tercih edilen ve yatırım amaçlı satın alanların gözü altın fiyatlarına çevrildi. Geçtiğimiz hafta sert bir düşüş yaşayan altın, yatırımcılarını üzerken yeni haftaya yükseliş ile başladı. Ancak dünkü kapanışa göre altın bugün yeniden düştü. Peki 15 Ekim 2016 altın fiyatlarında son durum ne? Kapalıçarşı'da çeyrek altın 203.83 liradan alıcı buluyor. Gram altın ise 124.21 liradan işlem görüyor. Spot altının onsu ise 1251.80 dolar oldu.

Doların güçlü seyrinin ardından altın ise baskılanmaya başladı. Altın alımlarının azaldığı görülüyor. Yatırımcılar bu ara altındaki düşüşten dolayı en çok tercih edilen yatırım aracına yatırım yapmak istemiyor. Bu durum ise FED faiz kararının Aralık ayında açıklanacak olması. Yatırımcılar ise bu aralar altındaki düşüşten dolayı yönlerini Dolar'a çevirmiş durumda. FED kararlarının dolar yönünde olacağını düşünen yatırımcılar, sürekli doların değer kazanacağını düşünüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *