» 
»
 

16 Kasım bugün yoğun kar yağışları başladı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey, iç ve doğu kesimlerinin ise yağışlı geçmesi bekleniyor. 16 Kasım güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları hissedilir 5 ila 10 derece azalması bekleniyor. Yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu olması tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların genellikle Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, İç Anadolu ile Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur, öğle saatlerinden itibaren ise Orta ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yoğun kar yağışları bekleniyor. Gece saatlerinde İç Ege, İç Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi yaşanacak.

16 Kasım güncel hava durumu ise şöyle, Ankara 6 derecem parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı, İstabbul 10 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatler hafif yağmurlu olması bekleniyor. Bursa 9 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatler hafif yağmurlu, İzmir 13 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 22 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Antalya 19 derece parçalı ve az bulutlu olması tahmin ediliyor.

Samsun 10 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yağmurlu, zamanla iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmurlu, Trabzon 11 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı, Erzurum 8 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı, Diyarbakır 16 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *