» 
»
 

16 Nisan'a ilişkin RTÜK yayın yasakları başladı

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan pazar günü yapılacak halk oylamasıyla ilgili yayın yasakları başladı. Yasaklar 16 Nisan'da YSK'nın açıklayacağı saate kadar devam edecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yaptığı açıklamada, 16 Nisan referandumuyla ilgili olarak yayın yasaklarının bu gece saat 24.00 itibariyle başlayacağını ve pazar günü YSK'nın açıklayacağı saate kadar da devam edeceğini bildirdi. 6112 Sayılı Radyo ve Televizyon Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 30. maddesi gereğince seçim dönemlerinde seçimle ilgili yayınlara ilişkin usul ve esasların YSK tarafından düzenlendiği belirtilen açıklamada Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ile özel radyo ve televizyon kuruluşlarının seçim döneminde uyacakları yayın ilklerinin 14 Şubat 2017'de duyurulduğu hatırlatıldı.

Buna göre siyasi partiler oy verme gününden önce 24 saat kadar olan sürede radyo, televizyon ya da ayrı ayrı açık oturum, röportaj, panel gibi programlara katılarak görüşlerini açıklayabilecekler. Halk oylamasının başlangıç tarihi olan 16 Şubat 2017 tarihinden 14 Nisan 2017 cuma günü saat 24.00'e kadar siyasi reklam yayınlayabilecekler. YSK'nın söz konusu kararlarından da anlaşılacağı üzere yayın yasakları 14 Nisan 2017 cuma gecesi saat 24.00'te başladı ve 16 Nisan 2017 pazar günü YSK'nın açıklayacağı saate kadar da sürecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *