» 
»
 

16 Ocak Pazartesi güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz ile Kırşehir, Mersin, Yozgat ve Çorum'un çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 16 Ocak hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ile 4 derece artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Mersin, Kırşehir, Yozgat, Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülecek yağışların Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Manisa, İzmir ve Aydın çevreleri, Balıkesir'in batısı, Çanakkale'nin güney ilçeleri, Isparta merkez ve güney ilçeleri, Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde ise don olayı ile sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görülecek.

16 Ocak Pazartesi hava durumu illere göre şöyle; Ankara 6 derece çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimleri karlı, zamanla il geneli yağmurlu ve sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. İstanbul 8 derece çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bursa 8 derece çok bulutlu, aralıklı sağanak, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak. İzmir 12 derece çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Adana 14 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 16 derece çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Samsun 12 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde puslu, Trabzon 12 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum -6 derece parçalı az bulutlu ve sisli, Diyarbakır 9 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *