» 
»
 

16 yaşındaki DAEŞ üyesi çocuk polis memurunu başından vurdu!

Gaziantep'te DAEŞ üyesi olduğu iddia edilen 16 yaşındaki Hanifi Ç. Şahinbey İlçesinde tabanca ile polis memuru Hüseyin Gümüş'ü başından vurdu. Yaralı polis Deva Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Gaziantep'te bugün öğle saatlerinde polis memuruna 16 yaşındaki bir çocuk silah ile saldırıda bulundu. Alınan bilgilere göre, Gaziantep'in Şahinbey İlçesinde polis memuru Hüseyin Gümüş görevi başında iken, DAEŞ üyesi olduğu öne sürülen 16 yaşındaki Hanifi Ç. tarafından başından vuruldu. Kurşunun başına isabet etmesi ile yere yığılan polis memuru Deva Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Meydana gelen olay, saat 13:00 sıralarında gerçekleşti. Şahinbey İlçesi'nin Üçoklar Mahallesi'nde 47. sokakta henüz nedeni bilinmeyen bir olaydan dolayı DAEŞ üyesi olduğu iddia edilen henüz 16 yaşındaki Hanifi Ç. bir anda polis memuru Hüseyin Gümüş'e ateş etti. Kurşunun başına isabet ettiği polis memuru yere yığıldı.

Hüseyin Gümüş arkadaşları tarafından Deva Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil Serviste yapılan müdalelerin ardından tedavi altına alınan Gümüş'ün merminin başına isabet etmesinden dolayı durumunun kritik olduğu ve ciddiyetini koruduğu bu nedenle yoğum bakımda olduğu bildirildi.

Polis memuruna ateş ederek başından vuran 16 yaşındaki Hanifi Ç. ateş etmesinin ardından kaçarak uzaklaştı. DAEŞ ile bağlantısı olduğu düşünülen çocuğun yakalanması için polis ekipleri bölgede geniş çaplı aramalar başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *