» 
»
 

16 yıl sahte öğretmenlik yapan kadın istifa edip itiraf etti

İstanbul'da bir kadın, yaptığı büyük bir hatayı 16 yıl sonra itiraf etti. Sahte diploma ile 16 yıl boyunca öğretmenlik yaparak devletten yarım milyondan fazla maaş alan kadın, öğretmenlikten istifa ederek suçunu itiraf etti.

İstanbul'da 1996 yılında sahte evrakla Gültepe İlköğretim Okulu'nda sözleşmeli İngilizce öğretmenliği yapan Selda D. isimli kadın, Milli Eğitim Bakanlığı'nın kadrolu öğretmen alımı yaptı. Selda D. sahte sertifika ile diplomayla başvuru yapıp, öğretmen olarak atandı. Bu şekilde lise mezunu ve ev hanımı olan Selda D., Küçükçekmece Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi'nde kadrolu olarak göreve başladı.

16 yıl boyunca 3 ayrı okulda çalışarak, devletten yarım milyon liradan fazla maaş alan Selda D., vicdan azabı çektiğini söyleyerek öğretmenlikten ayrılıp, kendini polise ihbar etti. Selda D.'nın ifadesine göre, yaptığı hatalardan dolayı pişmanlık duyduğunu ve vicdan azabı çektiğini, bu nedenle uyuyamadığını ve gün içerisinde yaşayan bir ölü gibi dolaştığını söyledi.

Selda D., çıktığı mahkemenin ilk celsesinde iki yıl hapis cezasına mahkum edildi. Ardından mahkleme cezayı 1 yıl 8 aya düşürdü. Ardından hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vererek cezayı beş yıl süre ile erteledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *