» 
 

16 yıllık birliktelik eviliğe 3 ay dayanadı Halil Sezai BOŞANDI!

Evlilikleri sadece üç ay süren Halil Sezai ve Zehra Kaya çifti, nikahtan iki hafta sonra çıkan boşanma dedikodularına sert yanıtlar vermişlerdi. Ancak tüm dedikodular gerçeğe dönüştü. Çift 3 ay sonra boşandı. Nikah şahitleri ise boşanmada tanık oldu.

Önceki gün Kartal Anadolu Adliyesi 12. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmada haklarında boşanma kararı verilen çift artık yollarını ayırdı. Mahkemeye “fikir uyuşmazlığı” gerekçesiyle başvuran çiftin anlaşmalı olarak boşandığı bilgisi verildi. Tek celsede boşanan Halil Sezai ve Zehra Kaya, birbirlerinden herhangi bir tazminat ya da nafaka talebinde bulunmadı.

Davacı Zehra Kaya duruşmaya katılırken, Halil Sezai’nin yerine avukatı Ahmet Gürel katıldı. Ortak arkadaşları Şebnem Uygun ile Halil Sezai’nin şoförü Hakan Yalçın da mahkemede tanık olarak dinlenen isimler oldu. 16 yıldır birlikte oldukları öğrenilen çiftin evlendikten 3 ay sonra boşanmaları ise tartışma yarattı. Birliktelikleri süresince bir ayrılıp bir barıştıklarını ifade eden Zehra Kaya, evlilikle ilişkilerini kurtarabileceklerini düşündüklerini ancak muvaffak olamadıklarını da söyledi.

Çiftin nikah şahidi Şebnem Uygun mahkemede çifti kendisinin tanıştırdığını, evlenmeden önce de tartışmaları olduğunu ama evlendikten sonra bu kurumu devam ettirmek istemediklerini ifade ettiği de gelen bilgiler arasında. Neredeyse hiç aynı evi paylaşmadıklarını da ifade ettiği söylenen Uygun, kendi de bu evliliğin süremeyeceği yönünde görüş bildirmiş. Şoförlüğünü yapan Hakan Yalçın da Uygun’un ifadelerini onaylayarak Zehra Kaya’yı  2,5 yıldır tanıdığını ve yanında çalıştığını, araçta yaşanan tartışmalara şahit olduğunu dile getirdiği söylendi. Evlendikten sonra da çok fazla bir araya gelmedikleri yönündeki ifadelerden sonra mahkeme Halil Sezai ve Zehra Kaya’nın boşanmalarına karar verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *