» 
»
 

17 Kasım hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey, iç ve doğu kesimleri ise yağışlı geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurt genelinde 5 le 10 derece azalması tahmin ediliyor 17 Kasım illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları yurt genelinde hissedilir derecede yaklaşık 5 ile 10 derece kadar azalması bekleniyor. Yurdun geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar olacak. Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun orta kesimlerinde yoğun kar yağışlarının olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinden itibaren ise İç Ege, İç Anadolu'nun doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

17 Kasım Perşembe illere göre hava durumu şöyle; Ankara 6 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra hafif kar yağışlı, İstanbul 10 derece parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerinde hafif yağmurlu olacak. İzmir 13 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 9 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatler hafif yağmurlu, Adana 22 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı olarak sağanak yağışlı olacak.

Antalya 19 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 10 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yağmurlu ve zamanla iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmurlu olması bekleniyor. Trabzon 11 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yağışlı, iç kesimlerinde öğle saatlerinden sonra yoğun kar yağışlı olacak. Erzurum 8 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu ve öğle saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı, Diyarbakır 16 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu geçmesi tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *