» 
»
 

17 yaşındaki kızın doğurduğu bebeği anne-kız poşete koyup attı

Samsun'da gerçekleşen kan donduran olayda 5 sene önce, 17 yaşında olan S.T gayrimeşru bir çocuk dünyaya getirdi. Kızın annesi ile kendisi yeni doğan bebeği poşete koyarak çalılıklara bıraktı. Yakalanan anne ve kız 5 sene sonra tutuklandı.

2011 senesinde Samsun'un İlkadım İlçesi'nde çalılıkların arasında bir kız çocuğu buldundu. Soğuktan donmak üzere bulunan kız çocuğu acil hastaneye kaldırıldı. Polis olay ilgili soruşturma başlatınca ölüme terk edilen bebekle ilgili detaylar ortaya çıktı. Çalılıkların arasında soğuk kış gününde terk edilen bebek yeni dünyaya gelmişti ve göbek kordonu bile daha düşmemişti. Donmak üzere olduğu için sesi kısılan ve bir vatandaşın onu fark etmesi üzerine bulunan bebek Samsun Kadın doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Orada Yenidoğan Ünitesinde yatan ve tedavi altına alınan bebek donmak üzereyken kurtarılmıştı. Bebeğin doktoru Banu Gülcan Öksüz, gelen kız bebeğin donmak üzere olduğunu ve neredeyse beyin kanaması geçireceğini, vücut ısısının normalin çok altında olduğunu ama neyse ki bulunmasından sonra durumunun iyiye gittiğini ifade etmişti.

5 sene önce çalılıkların arasına atılan kız çocuğu o zaman 2 kilo 700 gram ağırlığındaydı. Doktorları ona yağmurlu bir havada bulunduğu için Yağmur adı koymuşlardı. O kız çocuğu şuan 5 yaşında ve devlet koruması altında. Minik Yağmur'u kaderine terk edenler ise bugün adalet karşısına çıktılar. 2011 senesinde 17 yaşında iken evlilik dışı ilişkiden bir kız çocuğu dünyaya getiren S.T, 47 yaşındaki annesi S.S. 'nin yardımı ile bebeği dünyaya getirmiş ve anne-kız bu bebeği naylon poşete koyarak soğuk kış gününde ölüme terk ettiler. Neyse ki bir vatandaşın bulması ile hayata dönen Yağmur bebek yuvada büyüdü.

Yaklaşık 2 - 3 gün önce kimliği belirlenemeyen bir kişi polisi arayarak bir ihbarda bulundu. 5 sene önce İlkadım'da çalılıkların arasında bulunan kız çocuğunu ölüme terk edenlerin kimliklerini açıkladı. S.T. ile S.S. 'nin isimlerini polise söyledi. Polis ekipleri anne ve kızı direk gözaltına aldı. Devlet koruması altında olan talihsiz Yağmur'dan alınan kan örneği ile S.T.' den alınan kan örneği birbirini tuttu. Şuanda evli olan S.T ve annesi S.S çıkartıldıkları mahkemede tutuklanacak cezaevine gönderildi. Olay ile ilgisi olduğu öğrenilen bebeğin teyzesi de tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *