» 
»
 

18 Ekim için kar yağışı alarmı!

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli genellikle parçalı ve çok bulutlu olacak. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ve yüksek yerlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise güney ve iç kesimlerde 4 ile 8 derece azalacak. 18 Ekim hava durumu detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Giresun hariç Doğu Karadeniz, Şırnak hariç Doğu Anadolu, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Afyon, Yalova, Sivas, Isparta, Sinop, Sivas, Balıkesir, Çanakkale'nin doğusu, Bursa'nın kuzeyi, Antalya ve Bartın'ın dooğusu, Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genel olarak yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları güney ve iç kesimlerinde 4 ile 8 derece azalacak. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğuı, zamanla Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerinden hafif olarak ve ara ara orta kuvvette esecek. Marmara ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'in batı kıyılarında ise yer yer kuvvetli olarak esecek.

18 Ekim hava durumu bazı illere göre ise şöyle, Ankara 14 deree parçalı ve zamanla çok bulutlu, İstanbul 17 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Bursa 17 derece parçalı çok bulutlu, kuzey kesimlerde ise aralıklı olarak sağanak yağış etkili olacak. İzmir 20 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 28 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Antalya 26 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Konya 14 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Samsun 15 derece parçalı e çok bulutlu, Trabzon 14 derece çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı olacak. Erzurum 8 derece parçalı ve çokm bulutlu, yağmurlu ve yüksek kesimlerinde ise yağmur ile kar yağışlı, Diyarbakır 27 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *