» 
»
 

185 yaşındaki tarihi binalar küle döndü

Bursa'nın İnegöl İlçesinde tarihi İshakpaşa Külliyesinin karşısındaki, üst ve alt katlarında dört iş yerinin bulunduğu 185 yıllık tarihi bina, gece saatlerinde meydana gelen yangında küle döndü.

Bursa'nın İnegöl İlçesinde tarihi İshakpaşa Külliyesinin karşısındaki, alt ve üst katlarında dört iş yerinin yer aldığı 185 yaşındaki tarihi bina gece saatlerinde çıkan yangına teslim oldu. Ahşap binadan alevler yükselirken, yangının çevrede bulunan iki banka şubesine de siyaret etme durumu korku saçtı.

Alınan bilgilere göre, İnegöl'ün tarihi yerlerinden İshakpaşa Cami ve Külliyesi ile 2013 yılındaki büyük yangında küle dönen tarihi Cafer Paşa Han'ın karşısında yer alan, İshakpaşa sokak üzerindeki 185 yıllık tarihe sahip ahşap binanın ikinci katında faaliyet gösteren bir kafede gece saat 04.00 sıralarında yangın çıktı. Binanın ahşap olmasından dolayı alevler kısa sürede büyüdü ve alt katlarda bulunan seyahat acentesi, bisiklet tamircisi ile çantacı olan işyerlerine de sıçradı.

Binanın bitişiğinde yer alan iki özel bankanın İnegöl Şubesi de yangından dolayı tehlike ile karşı karşıya kaldı. İtfaiye araçları yangına dört bir koldan müdahalede bulundu. Binanın eski olmasından dolayı zaman zaman yıkılmalar meydana geldi. İtfaiye ekipleri tehlike altında, saatler sonra yangını kontrol altına alabildi. Yangında tarihi bina yanarak tamamen küle döndü. Yangının nedeni ise henüz bilinmiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *