» 
»
 

19 Ekim Muhtarlar Günü oldu, muhtarlara 1300TL maaş müjdesi geldi

Trabzon'daki konuşmasında muhtarlara müjdeyi veren Başbakan Davutoğlu, 19 Ekim tarihinin bundan sonra Muhtarlar Günü olarak kutlanacağını kaydetti. Asgari ücrete endekslenecek olan muhtar maaşları da 1300 liraya çıkartılıyor.

19 Ekim'in "Muhtarlar Günü" olarak ilan edilmesine ilişkin Başbakanlık genelgesi Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin hiçbir toprağında operasyona, bölünmeye ve ihanete izin vermeyeceklerini belirterek “Hiç kimse bu milletin geleceğe yürüyüşüne engelleyemeyecek” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün saat 16.00'da İstanbul’dan Trabzon'a gelerek eşi Sare Davutoğlu ile birlikte önceki gün Hakkari Dağlıca’da şehit edilen astsubay kıdemli çavuş Samet Çakır’ın Aydınlıkevler mahallesindeki evinde ailesine başsağlığı diledi. Başbakan Davutoğlu, taziye ziyaretinin ardından Atatürk Alanı’nda partisi tarafından düzenlenen mitingde konuştu.

Başbakan Davutoğlu bir zamanlar hastanelerde vatandaşların rehin kaldığı, sokak çetelerinin yönettiği, anayasa kitapçıklarının fırlatıldığı bir ülkeden uydu fırlatan bir ülkeye dönüşümü dile getirerek CHP ve MHP'nin bu karalık yılların mimarları olduğunu ifade etti. Yaptıkları saldırılar ile Türkiye2ye zarar verdiklerini dile getiren Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinden sonraki koalisyon görüşmelerine değinerek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun tutumunu değerlendirdi. Ak Parti'ye karşı kurulmaya çalışılan blokların çöktüğünü ifade eden Davutoğlu, ayrıca Demirtaş'ın "katil devlet" sözlerini de eleştirdi ve önce aynaya bakmasını tavsiye etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de iftiara siyasetini eleştiren Davutoğlu, aileleri karıştırarak siyaset yaptığını iddia ettiği Bahçeli'yi hürmet ve saygıya davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesinin hedef alınarak yapılan saldırıları eleştiren Davutoğlu, siyaseti mertçe yapmaları gerektiğini de ifade etti. Halkın oylarıyla gelinen bir makama herkesin saygı göstermesi gerektiğini de vurgulayan Davutoğlu, 19 Ekim tarihinin bundan sonra Muhtarlar Günü olarak kutlanacağını belirtti. Davutoğlu, “19 Ekim Muhtarlar Günü olarak anılacak. Bunu da buradan açıklıyorum; 950 lira olan maaşlarını askeri ücrete endeksleyerek 1300 liraya çıkartıyoruz” şeklindeki açıklamasıyla muhtarlara da müjdeyi verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *