» 
»
 

19 Ekim'de hava durumu yağışlı

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer bulutlu olacak. Doğu Anadolu'nun doğusu, Diyarbakır, Kırklareli, Edirne, Trabzon, Bayburt, Rize ve Artvin ile İstanbul'un kuzey kıyılarında yağışların olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise iç ve batı bölgelerde 2-4 derece artacak. İllere göre 19 Ekim hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, Doğu Anadolu'nun doğusu, Diyarbakır, Kırklareli, Edirne, Trabzon, Bayburt, Rize ve Artvin ile İstanbul'un kuzey kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç bölgelerinin yüksek kesimlerinde karşa karışık yağmur ve ara ara kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun iç ve batı bölgelerinde 2-4 derece artacak. Diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacak.

İllere göre hava sıcaklıkları 19 Ekim için şöyle, Ankara 16 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 19 derece parçalı ve çok bulutlu, kuzey kıyıları yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 22 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 19 derece parçalı ve yer yer bulutlu, Adana 28 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Antalya 27 derece az bulutlu ve açık, Samsun 18 derece parçalı ve yer yer bulutlu, Trabzon 17 derece parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı olacak. Erzurum 12 derece çok bulutlu ve aralıklı yağmur ile karla karışık yağmurlu olacak. Kuzey ve doğu çevrelerinde ise yer yer kar yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 25 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *