» 
»
 

19 Eylül için hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre yurt geneli az bulutlu ve açık, batı kesimler parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Öğleden sonra ise Ege, Marmara'nın batısı, gece saatlerinden sonra ise Bursa, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Burdur ve Isparta'nın çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olacak. İllere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son hava tahmin raporlarına göre, yurtta hava sıcaklıkları iç ve kuzeydoğu kesimlerinde 2 ile 4 derece artarken diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Yurdun geneli az bulutlu ve açık, batı bölgeler parçalı ve ara ara çok bulutlu, öğleden sonra ise Marmara'nın batı kesimleri ve Ege'de gece saatlerinden sonra ise Bursa, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Burdur ve Isparta'nın çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Yağışlar, akşam saatlerinden itibaren Kırklareli, Bursa, Balıkesir, Yalova, İzmir, Çanakkale ve Manisa'nın çevreleri ile Edirne'nin güney kesimleri, Tekirdağ'ın batı çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgâr, genel olarak güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra ise Marmara'nın güney ve batı kesimleri ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle;

Ankara 29 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacak. İstanbul 32 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı çevreleriyle gece il genelinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 34 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Adana 33 derece az bulutlu ve açık olacak. Bursa 35 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kuvvetli olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 29 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Trabzon 27 derece az bulutlu ve açık, Samsun 30 derece az bulutlu ve açık, Erzurum 22 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 33 derece az bulutlu ve açık olması beleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *