» 
 

2. el araç alacaklara tavsiyeler

Yaz ayları yaklaştıkça araç alımları da akıllarda soru işaretleri oluşturmaya başlıyor. Peki yaz geldiğinde ikinci el araç fiyatları yükselir mi?

Araba alma hayali kuranlar bu hayallerini gerçekleştirmek için genellikle bahar aylarından başlayıp, yazın gelmesiyle daha da alevlenen bir tutkuya dönüştürür. Çünkü bu aylar, çalışanların yıllık izinlerini kullandıkları, tatil beldelerine uzun yolculuklar yaptıkları, uzun aile ziyaretleri gibi seyahat planları gerçekleştirdikleri dönemlerdir. Sıcaklar bastırdıkça hem sıfır kilometre hem de ikinci el araba almak isteyenler bu konuda aceleci davranmaya başlıyor. Taleplerin artmasıyla fiyatlar da doğru orantılı olarak artıyor. Bu sebeple her bahar – yaz döneminde, kış aylarına nazaran araba fiyatları yükseliyor.

2. el araç fiyatlarını yükselten başlıca nedenleri sıralamak gerekirse;
Son yıllarda hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı gibi dini bayramlarımızın yaza denk gelmesi ikinci el araba piyasalarının hareketlenmesine neden olmuştur. Ülkemiz açısından son derece önemli olan bu bayramlarda ailecek akraba ziyaretine gitmek, memleket ziyaretleri ya da tatile çıkmak yaygın bir alışkanlıktır. Ailece çıkılacak bu yolculuklarda iyi bir araba alma tutkusu mevsimin en hızlı satışlarının gerçekleşmesini sağlar.

Kış aylarının çalışanlar açısından stresli, yoğun ve soğuk geçmesinin ardından baharın gelişiyle yemyeşil denizlere, geniş zaman dilimlerine ve güneşe duyulan özlemin artmasıyla uzun yolculuklar planlayanlar için araba kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmakta ve bu araç fiyatlarının artışında büyük rol oynamaktadır.

Hangi mevsimde, hangi model araba alacak olursanız olun, uygun fiyatlarla ve hayalinizdeki arabaya kavuşmak için mutlaka iyi bir araştırma, fiyat kıyaslamalarının yanı sıra ekspertiz kontrollerini yaptırın. Unutmayın ki yaşanan mağduriyetlere, bilinçsizce yapılan alımlarda daha çok rastlanmaktadır. Herkese şimdiden hayırlı olsun.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *