» 
 

2. el otomobil alacaklar dikkat! Vergi levhası zorunlu oluyor

İkinci el otomobil satışına getirilen yeni düzenleme ile artık vergi levhası bulunmayan kişilerin alım satım yapması mümkün olmayacak.

Otomobil alım satımında büyük bir pazar olarak dikkatleri çeken ikinci el otomobil ile ilgili yeni düzenlemeler yapılacağı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından bildirilmişti. 2. el taşıt alım satımına getirilecek yeni düzenlemeyi değerlendiren Balıkesir Galericiler Sitesi Başkanı Nuri Özdemir, artık 2. el otomobil alım satımında TC vatandaşlık numaralarının kullanılacak olmasının ve seyyar alıcı satıcıların ortadan kaldırılıyor olmasının olumlu olduğunu belirtti. Vergi levhası olmayanların 3 taneye kadar araba alıp satabildiklerini ancak yeni düzenleme ile sadece 1 tane alıp satabilecek olmaları sayesinde ayakçıların yok edileceğini ifade eden Özdemir "Bu da bizim en büyük isteğimiz herkes araba alıp satamayacak" şeklinde konuştu.

Öğretmenden simitçisine kadar herkesin araba alım satım işi yaptığını söyleyen Özdemir, artık bu duruma kısıtlama getirilmesi ile sadece vergi levhası bulunan kişilerin bu işi yapabilecek olmasının bu işi hakkı ile yapan ve vergi ödeyen galericilere büyük avantaj sağlayacağını kaydetti. Özdemir "Ancak birde duyduğumuza göre 2. elde garanti verme zorunluluğu getirileceği söyleniyor. Belli bir kilometreye kadar araç satıcı sorumluluğunda olacak.” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *