» 
»
 

2 Eylül için yurtta hava sıcaklıkları nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklara yurdun doğu kesimlerinde 2 ile 6 derece azalma olacak. Diğer bölgelerde ise pek bir değişiklik olmayacak. Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere illere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Rize ve Trabzon çevreleriyle Kocaeli'nin ve İstanbul'un kuzey kesimleri, Kütahya'nın doğu ve güneyi, Ordu ve Giresun'un iç, Eskişehir'in güney, Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun doğu kesimlerinde 4-6 derece azalacak. Diğer bölgelerde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayıp, sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgâr genel olarak kuzey yönünden esecek. Akdeniz'in kıyılarında güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette, Kıyı Ege, Batı Karadeniz ve Marmara'nın ie batısında ara ara kuvvetli olmak üzere eseceği tahmin ediliyor. İllere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 28 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 28 derece, parçalı ve ara ara çok bulutlu sabah saatlerinde İstanbul'un kuzey kıyılarında yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

İzmir 32 derece az bulutlu ve açık, Adana 35 derece az bulutlu ve zaman içerisinde çok bulutlu olması bekleniyor. Antalya 36 derece, az bulutlu ve açık zamanla iç kesimler parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ise iç bölgelerde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Samsun 26 derece parçalı ve çok bulutlu olacak. Trabzon 25 derece, parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimlerde ve öğleden sonra ise il genelinde ara ara gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Samsun 26 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 25 derece az bulutlu ve yer çok bulutlu, Diyarbakır ise 36 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *