» 
 

2. kez Umre ziyaretinde bulunmak isteyenlere kötü haber! Ek vergi geliyor

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Uzuner yaptığı açıklamada daha önceden Umre’ye gidip 2. kez gitme hazırlığında olan kişilerin 540 dolar fazla para ödemek zorunda kalacaklarını açıkladı.

Suudi Arabistan hükümeti tarafından yeni getirilen uygulamaya ile, İkinci kez Umre ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar 540 dolar ek vergi ödemek zorunda kalacak… Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Uzuner bu uygulama ile Suudi hükümetin 2 bin Suudi Arabistan riyali istediğini kaydederek, bununda 1000 dolarlık bir Umre organizasyonunda 540 TL’lik ek maliyet anlamına geldiğini ifade etti.

Bu maliyetle talepte ciddi oranlarda azalmalar yaşandığını belirten Uzuner, Suudi Arabistan hükümeti dost ve kardeş bir ülke olduğunu, aldıkları bu kararı yeniden gözden geçirmelerini umduklarını ifade etti. Alınan kararın yanlış olduğunu düşündüklerini de vurgulayan Uzuner, yeniden kararın yeniden değerlendirilerek değiştirilmesini istediklerini belirtti.

İlk etapta uygulamanın ikinci sefer gitmek isteyenlere yönelik olduğu düşünülse de Umre ziyaretlerine giden kişilerin 80'in üstündeki kısmının sürekli olarak gittiklerini bu kişilerin izinlerini, tatillerini ibadet amacıyla burada geçirmek istediklerini bu nedenle seyahat fiyatı kadar artarsa bu seyahat etmek isteyen kişi sayısında da düşme yaşanacağını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *