20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında branş dağılımı

MEB ataması yapılacak 20 bin 127 sözleşmeli öğretmenin branş dağılımını duyurdu. 2017 sözleşmeli öğretmen ataması ile kaç İngilizce, sınıf, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni alınacak? Öğretmen atama takvimi belli oldu. İşte sözleşmeli öğretmen kontenjanları branş dağılımı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 sözleşmeli öğretmen ataması için branş dağılımını internet sitesi üzerinden duyurdu. Buna göre 20 bin 127 sözleşmeli öğretmenin hangi branşlardan alınacağı da belli oldu..

2016 KPSSP121 türünde en az 50 alan adaylar Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, lise matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce, Almanca, sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği ve rehberlik branşlarından başvuru yapabilecek. Bunların dışındaki alanlar için ise KPSSP10 puan türünün 50 ve üzeri olanlar başvurabilecek.

HANGİ BRANŞTAN KAÇ ÖĞRETMEN ALINACAK?

15-21 Mart arası alınacak sözleşmeli öğretmenlik başvuruları için açılan kadro sayıları sınıf öğretmenliği için 3570, İngilizce öğretmenliği için 2193, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 2143, Türkçe öğretmenliği için 1140, oku öncesi öğretmenliği için 1720, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 1003, ilköğretim matematik öğretmenliği için 1835 branş olarak belirlendi.

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında yapılacak atamalar için başvurular mebbis.meb.gov.tr ve ikgm.meb.gov.tr üzerinden alınacak. Elektronik Başvuru Formu dolduran adaylar şahsen ya da noter ile vekalet verecekleri kişiler vasıtasıyla il ve ilçe müdürlüklerine onaylatacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

Yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınav yapılacak olan öğretmen adayları, başvurusu onaylananlardan her alan için KPSSP121 ve KPSSP10 üzerinden en üstten başlayarak kontenjan sayısının üç katı kadar çağırılacak

Sözleşmeli öğretmen adaylarından sözlü sınava çağrılanlar mebbis.meb.gov.tr adresinden ve ikgm.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecek ve sözlü sınav tarihleri 27 Mart günü duyurulacak. KPSSP10 türünden başvuranlar 3-7 Nisan'da, KPSS121 türünden başvuranlar 24 Nisan-13 Mayıs arasında sözlü sınava alınacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *